top of page

Dlaczego owczarki australijskie?
W tej rasie zakochałam się od pierwszego wejrzenia będąc na wakacjach.
Pewien letnik spacerował z pieskami po deptaku. Podeszłam, rozwinął się dialog  i tak to się zaczęło. Nie mogłam przestać o nich myśleć. Pieski mnie zaczarowały.
Tak też po trzech miesiącach stałam się właścicielką pięknej suczki maści blue merle tricolor.
Zaczęłam myśleć o założeniu hodowli i tak krok po kroku, czasem z upadkami doszłam do momentu powstania hodowli. Robię to dla własnej przyjemności. Jest to moje hobby, a nie z  chęci czerpania zysków kosztem moich pupili.

 

 

O RASIE
Wbrew swojej nazwie rasa powstała w Stanach Zjednoczonych jako kontynuacja psów pasterskich europejskiego pochodzenia. W XIXw.  Wiele psów pasterskich eksportowano z Europy do Ameryki i Australii. Tam te niezwykłe,  inteligentne  i pracowite psy były wykorzystywane na ranczach i w gospodarstwach do spędzania owiec. Jednak bardzo szybko dały się poznać ze swojej wszechstronności. W dalszym ciągu wykorzystywane przy pasieniu zwierząt, są również wszechstronnie używane przez policję w akcjach ratunkowych i poszukiwawczych. Owczarki australijskie coraz częściej zauważane są ze znakomitymi wynikami na zawodach Dogfrisbee. Doskonale sprawdzają się w dogoterapii.  Mogą stać się czułym i lojalnym towarzyszem człowieka, jeśli zapewni im się odpowiednio dużo ruchu i właściwe ćwiczenia. Każdemu życzymy takiego wspaniałego czworonoga.

bottom of page